HOI trainingen gaan over psycho-educatie, het welzijn van de dyslectische leerlingen. Door het HOI train-de-trainer programma te volgen verdiep je je kennis over dyslexie, neurodiversiteit en de talenten van dyslectische leerlingen. Hierdoor leer je anders kijken naar je dyslectische leerling en leer je de leerlingen hun eigen talenten inzien en inzetten.
Wil je ook het verschil maken in het leven van dyslectische leerlingen?
Het HOI train-de-trainer programma gaat in op:
Het HOI train-de-trainer programma bestaat uit: 2x keer een online sessie (1,5 uur) en een training op locatie van een dagdeel. Kies zelf de data en locatie wat jou het beste past, meld je aan. We proberen op centrale locaties de trainingen te geven: Amsterdam, Rotterdam, Zwolle, Utrecht en Eindhoven.
De kosten voor het trainingsprogramma zijn € 600,- excl. btw (€ 726,- incl btw) per persoon.
Dit programma is tot stand gekomen door de financiële bijdrage van onderstaande fondsen. Ook zij vinden het belangrijk dat zoveel mogelijk scholen in Nederland de HOI training volgen, zodat dyslectische kinderen (nog) beter ondersteund kunnen worden op welbevinden om het beste uit zichzelf te halen. Met hun financiële bijdrage kunnen wij een korting aanbieden van 50% op de inschrijfprijs, als twee onderwijsprofessionals van een school het programma volgen!
Maak je hier gebruik van, dan vragen we je mee te werken aan een wetenschappelijk onderzoek van het Kohnstamm instituut naar het welzijn van dyslectische kinderen op jouw school: is dat toegenomen door het volgen van de Happy dyslectisch CLUB / NoticeAbility?
Praktisch gezien betekent dit: de leerling vult vooraf 1x een vragenlijst (15 min) in, na de lessen vullen de leerlingen, leerkracht/begeleider en ouders een vragenlijst in. Het invullen van de vragenlijst voor volwassenen duurt ongeveer 5 minuten en is anoniem.
Na het volgen van het HOI train-de-trainer programma, kan je zelf aan de slag op jouw school. Je hebt meer kennis over de sociaal emotionele kant en hoe je de leerlingen beter kan begeleiden op dat vlak. Plus je hebt de kennis voor het geven van:
De Happy Dyslectisch CLUB voor leerlingen tussen 7 en 12 jaar.
en/of
NoticeAbility voor leerlingen tussen 10-14 jaar. Wil je dit programma geven dan volg je (gratis) na het HOI trainingsprogramma een e-learning van enkele uren. Hiermee kan je op jouw school aan de slag met het thema: Ondernemen & Innoveren.
De HOI training brengt je alle kennis en tools (o.a. onze psycho-educatie programma’s) om je dyslectische leerlingen met een positiever (zelf)beeld gemotiveerd te laten leren vanuit hun talenten.
Je volgt het HOI training. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten, verdiepen we je kennis over dyslexie.
Als optie kan je je ook aanmelden voor het e-learning programma van NoticeAbility van enkele uren bij. Daarna ga je op jouw school aan de slag met de module Ondernemen & Innoveren.
NoticeAbility heeft een uniek lesprogramma ontwikkeld in samenwerking met universiteiten zoals Harvard, Harvard Business School en Boston University. Dit lesprogramma leert dyslectische leerlingen meer over de positieve vaardigheden die hun breinen ook in zich hebben.
Lees meer over NoticeAbility
Na de theorie en training op locatie ben je klaar om een Happy Dyslectisch CLUB (primair onderwijs ) op te richten op jouw school.
Hoe meer kennis er vanuit de omgeving is, hoe minder de leerlingen te maken krijgen met een laag zelfbeeld, onbegrip en vooroordelen. Organiseer daarom informatiesessies, hiervoor is materiaal beschikbaar:
De kosten voor het HOI train-de-trainer programma zijn € 600,- excl. btw (€ 726,- incl btw).
1+1 gratis: als je meedoet met het onderzoek van het Kohnstamm Instituut, dan is het train-de-trainer programma voor een tweede onderwijsprofessional van jouw school gratis.
De kosten per leerling voor deelname aan de Happy Dyslectisch CLUB zijn € 25,- excl. btw (€30,25 incl btw). Hiervoor ontvangt de leerling leermaterialen voor 3 lessen.
Het Kohnstamm instituut doet onderzoek naar het welbevinden van dyslectische leerlingen. Het Kohnstamm Instituut is een gerenommeerd instituut dat wetenschappelijk onderzoek doet, met name in het onderwijs. Centraal in het onderzoek staat de vraag ‘Wat doet deelname aan de Happy Dyslectisch CLUB / NoticeAbility met het zelfvertrouwen van dyslectische leerlingen?’. Daarnaast wordt gekeken naar ‘Hoe zien de leerlingen hun dyslexie?’, ‘Zien ouders en leerkrachten/begeleiders een verschil in de leerlingen voor en na deelname aan de CLUB/NoticeAbility?’.
Het onderzoek bestaat voor ouders en leerkrachten/begeleiders uit het beantwoorden van vragen op een digitaal platform. Je bent er ongeveer 5 minuten per vragenlijst aan kwijt. Voor leerlingen wordt gewerkt met een fysieke vragenlijst zodat de leerkracht/begeleider kan helpen met het lezen. De antwoorden worden anoniem verwerkt, zodat niet te herleiden valt welk antwoord bij wie hoort.
Doormiddel van een code worden de vragenlijsten aan elkaar gekoppeld en anoniem verwerkt.
HOI’s psycho-educatieprogramma’s zijn heel laagdrempelig ontwikkeld: je gaat als trainer samen met de groep ontdekken waar de dyslectische leerlingen goed in zijn. Voor iedere les krijg je een trainerscript waarmee je de leerlingen begeleidt op hun ontdekkingstocht. Je hoeft dus geen dyslexie-expert te zijn!
Ben je dyslectisch? Dat is echt een pre bij ons: je bent dan meteen een rolmodel voor de kinderen. Dat vinden ze heel fijn!
De training start met een online training van 1,5 uur. Daarna volgt een training op locatie van een dagdeel. Het programma wordt afgesloten met een online terugkomsessie om kennis en ervaringen te delen.
Je kunt gedurende het hele jaar starten met de training. We hebben een aantal data en tijden geprikt waar je op kunt inschrijven. Je kunt dus zelf kiezen welke datum het beste uitkomt, zie agenda.
Voor onderwijsprofessionals die werken met dyslectische kinderen:
Incl. trainingsmateriaal pp € 600,- excl. btw
1+1 gratis, als je meedoet met het onderzoek van het Kohnstamm Instituut.
Bekijk de agenda.
Heb je een vraag, mail ons gerust: trainer@hoi-foundation.nl
Succesvolle pilot Happy Dyslectisch CLUB
Lancering train-de-trainer Happy Dyslectisch CLUB